Salda Gölü & Lavanta Kokulu Köy

Hobilerimiz arasında bulunan gökyüzü fotoğrafçılığı için 2017 yılında ziyaret ettiğimiz Kuyucak Köyü namı değer Lavanta Kokulu Köy ve Salda Gölü’nün muazzam güzelliği bizi bizden aldı ve ilk çiftimizin 2018 yılında “Save The Date” çekimini burada gerçekleştirdik.

Lavanta Kokulu Köy;

Kuyucak Köyünde yer alan eşsiz lavanta tarlalarının kokusunu köyün girişinde hissedebiliyorsunuz ve adını bu güzellikten alan Lavanta Kokulu Köy doğal güzelliği ile bizleri adeta büyülüyor. Bu mis kokulu köyde uyandıktan sonra çekime başlamadan önce sizler için Brox Wedding’ten ufak bir hediye; Lavanta buketi ve Lavanta Tacı. 1-30 Temmuz tarihleri arasında bu mis kokulu köy bize kapılarını aralıyor her yıl bu tarihler arasında “Save The Date” çekimlerimizi bu köyde gerçekleştiriyoruz ve iklim şartlarına göre çekimlerimiz ağustos’un ilk haftalarına kadar uzanıyor. Bölgeye hakim olmamız ve rehberimiz eşliğinde ayak basılmamış herkesten uzak yaylalara çıkıp 30-40 yıllık lavanta tarlalarında sizlere unutulmaz bir gün yaşatmak için eğlenceli, duygusal ve buram buram lavanta kokulu harika bir çekim günü gerçekleştirmek için tüm ekip arkadaşlarımız ile birlikte enerjimizi sizlere adıyoruz. Ortalama 3 saat gerçekleştirdiğimiz bu çekimde doğal kareler, hareketli veya duygusal video klibiniz ve unutulmaz drone çekimlerimiz ile ortalama 10 bin dönüm lavantalar ve sadece sizin olduğunuz harika bir çekim gerçekleştiriyoruz. Lavanta tarlalarında gelinlik ve damatlıktan ziyade daha rahat kıyafetler tercih etmeniz ve tarla zeminine uygun spor ayakkabısı veya dolgu topuk ayakkabılar kullanmanız siz değerli çiftlerimiz için daha rahat ve keyifli bir çekim ortamı sunacaktır. Güne gözlerimizi açtığımız bu köyde çekimlerimizi bitirdikten sonra ortalama 50 km uzaklıkta olan Yeşilova Belediyesi’ne gidip meşhur Yeşilova tostumuzu yiyoruz. Kaldığımız yerden devam…

Salda Gölü;

Namı değer Saldivler. Turkuaz tutkusu olan her çiftimizin kesinlikle görmesi gereken muazzam güzellikte bir göl. Salda Gölü; camgöbeği renginden başlayıp en derin yerlerinde çivit mavisine kadar uzanan mavinin tüm renklerini görüp hissedebileceğiniz harika bir göl. Çekimimizin 2. Durağı beyaz adalar. Bu bölümde başlangıç noktamız beyaz kum plajı. Gelinlik ve Damatlık ile fotoğraf isteyen çiftlerimizin Salda gölünün bembeyaz kumları ve yabani bitkileri arasında çekimlerimizi gerçekleştirdikten sonra 50 metre ileride Salda’nın muazzam rengi bizleri kucaklıyor. Beyaz kumu ve turkuaz suyu ile ortalama 2 saat çekimimizden sonra Salda’nın en çok beğendiğimiz efsane gün batımı için doğu yakasına geçiyoruz. Gün batımı noktasında Save The Date kıyafetiniz ile Salda’nın turkuaz dingin dalgaları ve bembeyaz sahili ile sizleri buluşturuyoruz. Bu güzelliğe aşık olmamak elde değil. Hayatınızı paylaşacağınız eşinizin elinden tutup Salda’nın turkuaz kıyısında koşarken biz ekip arkadaşlarımız ile doğal kareleri sizler için yakalıyor olacağız. 2 saat çekimimizden sonra tepelerin arkasından batan güneş ile unutulmaz bir gün yaşatmak için biz aşkınıza şahit olacağız ve sizler için elimizden geldiğince var gücümüzle çalışacağız.

Mutluluğunuz için her yerdeyiz…